Önce Sağlık
T.C. KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ
Sağlık Yüksekokulu

İşbirliği Protokolü İmza Töreni Yapıldı

27/03/2015 15:51:43 - 27/03/2015 15:51:43 - 5258 Okunma

Annesinin Yanında Kalan Çocuklar için Zenginleştirilmiş Uyarıcı Ortam Oluşturulması İşbirliği Protokolü İmza Töreni Yapıldı

Üniversitemiz ve Kırklareli E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu “Annesinin Yanında Kalan Çocuklar için Zenginleştirilmiş Uyarıcı Ortam Oluşturulması İşbirliği Protokolü" imza töreni, 27 Mart 2015 tarihinde Rektörlük Binası Senato Salonunda gerçekleştirildi.

İşbirliği protokolünün imzaları Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa AYKAÇ ve Kırklareli Cumhuriyet Başsavcısı İlyas YAVUZ tarafından atıldı.

Proje ile Üniversitemiz Sağlık Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencileri, Kırklareli E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda anneleri ile birlikte kalan 0-6 yaş grubu çocukların bilişsel ve fiziksel gelişimlerini desteklemek amacıyla cezaevi yetkilileri tarafından belirlenen bir alanda  oyun odası oluşturup çocuklara eğitim verecekler.  

Törende konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa AYKAÇ, “Toplumla birlikte, ancak toplumun bir adım önünde olmak bizim şiarımızdır, görevimizdir” dedi. Kırklareli Üniversitesi olarak ilin her alanına, her noktasına dokunmak durumunda olduklarını söyleyen Prof. Dr. Mustafa AYKAÇ, Kırklareli’ne Üniversitenin bütün faaliyetlerinin sinmiş olması gerektiğini belirterek, şunları ifade etti: “İnsanlara olabilecek her alanda elimizi uzatmamız, elimizi vermemiz gerekiyor. Bir anlayışımız var. Bunu slogan olarak da ifade ediyoruz, buna özen gösteriyoruz. Toplumdan asla kopmayacağız, yani tabiri yerindeyse pergelin bir ayağı faaliyette bulunduğumuz il ve toplum olacak, diğer ayağıyla da dünyayı dolaşacağız. Dünyada olup biteni anlamak, yorumlamak ve sadece oradan almak değil, dünyaya da bir şeyler vermek gayesindeyiz. Bu proje de tam buna denk düştü. Toplumumuzda yani pergelin sabit kalan ayağıyla ilgili olarak faaliyette bulunduğumuz ilin mümkün olan her alanında Üniversite olarak gücümüz yettiği kadar bulunmak istiyoruz.

Genç bir akademisyen kadromuz var. Araştırmaya çok meraklılar. Fırsat buldukça, imkan oldukça genç arkadaşlarımızın daha çok projeler üreteceklerine inanıyorum. Başsavcılığımızın bu konuda önemli bir katkısı oldu. Cumhuriyet Başsavcılığımız, bu konunun önemini dile getirmek suretiyle bize projeyi üniversitemizle birlikte gerçekleştirme imkanı sundu. Bu noktada başta Sayın Cumhuriyet Başsavcımız İlyas YAVUZ’a, Yüksekokul Müdürümüz Yrd. Doç. Dr. Serpil AKÖZCAN  ile öğretim elemanlarımıza ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.”  

Kırklareli Cumhuriyet Başsavcısı İlyas YAVUZ ise konuşmasında hedeflerinin kurumlar arası diyalog olduğunu belirterek, devletin kendilerine vermiş olduğu yetki çerçevesinde cezaevinde barındırdıkları yetimleri,  gençleri ve çocukları olabildiğince mutlu edebilmek gayesinde olduklarını dile getirdi. YAVUZ, şöyle konuştu: “Annesinin Yanında Kalan Çocuklar için Zenginleştirilmiş Uyarıcı Ortam Oluşturulması Projesi önümüze getirildiği zaman çok beğendim. Düşünülmesi bile güzel. Mevlana’nın çok güzel bir sözü var: “Kendimi en yalnız hissettiğim an, beni anlamayan insanlarla bulunduğum andır.” Ben de bunu şöyle değerlendiriyorum: İnsanın kendisini en rahat hissettiği an, bir şeyler düşünüp o düşüncesini düşünen insanlarla birlikte olduğu andır. Güzel bir başlangıç oldu. Cezaevinde çocuklar için farklı bir durum oluşturulacak. Projemizin başarılı olacağı kanaatindeyim. Samimiyetimizi, iyi niyetimizi, sevgimizi, saygımızı, muhabbetimizi ve güzelliğimizi bu tür faaliyetlere koyduğumuz zaman başarılmayacak hiçbir şey yoktur. İnşallah projeyi başaracağız. Ben, başta  Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa AYKAÇ olmak üzere hocalarımıza, öğrencilerimize ve Ceza-İnfaz Kurumundaki arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.”

işbirliği protokol cezaevi

Facebook Twitter Google Plus
KLU

İçerik bulunamadı.

Telefon Tablet Bilgisayar Bu website tüm cihazlarla uyumludur.