Önce Sağlık
T.C. KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ
Sağlık Yüksekokulu

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Yatay Geçiş Başvuru Sonuçları

10/09/2019 17:23:45 - 10/09/2019 17:23:45 - 6165 Okunma

HEMŞİRELİK

BESLENME VE DİYETETİK

EBELİK

ÇOCUK GELİŞİMİ

SAĞLIK YÖNETİMİ

Not:Dosyalar PDF halindedir.

*Eksik ya da hatalı başvuru da bulunan öğrenci adaylarımızın isimleri listelerde yer almamaktadır. 

* Asil olarak yerleşen öğrencilerimizin kesin kayıtları 12-13 Eylül 2018 tarihlerinde Yüksekokulumuz Öğrenci İşleri Bürosu’nda yapılacaktır. İlgili tarihlerde kayıt yaptırmayan öğrenci adaylarımız kayıt haklarını kaybedeceklerdir.

KESİN KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

 

Başvuru Dilekçesi. (Yüksekokulumuz öğrenci işlerinden temin edilecektir.)

- Yatay geçiş yapmasına engel bir durum olmadığına dair onaylı belge.

Kesin kayda hak kazanan öğrencilerin ayrılacağı yükseköğretim kurumunda öğrenimi boyunca alacağı bütün dersleri gösterir onaylı öğretim planı ve onaylı ders içerikleri.

- Kesin kayda hak kazanan öğrencilerin ayrılacağı yükseköğretim kurumunda izlediği bütün dersleri ve bu derslerden aldığı notları gösteren öğrenim belgesinin (transkript) aslı veya onaylı fotokopisi.

- Öğrencilerin ÖSYM sınavına girdiği yıla ait ÖSYM Yerleştirme ve Sonuç Belgeleri.

- İkinci öğretim programlarından örgün öğretim programlarına yatay geçiş başvurusunda bulunacak öğrencilerin öğretim yılı sonunda bulundukları sınıf itibariyle ilk % 10’a girdiklerine dair resmi belge.

- Öğrencinin kayıtlı olduğu Yükseköğretim Kurumunda disiplin cezası almadığına dair belge.

- Kayıt dondurma yazısı (kayıt donduran öğrenciler için)

- Yeni tarihli öğrenci belgesi.

- Nüfus cüzdan fotokopisi.

- 6 Adet vesikalık fotograf

- Hemşirelik ve Ebelik Programları öğrencileri için tam teşekküllü bir devlet hastanesi veya özel hastaneden alınacak Sağlık Kurulu Raporu.

- Daha önce Ek Madde-1 kapsamında yatay geçiş yapılmadığına dair belge. (Merkezi yerleştirme ile yatay geçiş yapan öğrencilerimiz için)

- Yurt dışından yapılacak başvurularda, kayıtlı olunan programın ÖSYM Kılavuzunda yer almış olması, transkript (not belgesi), ders planları ve içeriklerinin Türkçe’ye çevrilmiş ve onaylanmış olması gerekmektedir.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 03.05.2016 tarihli yazısında “Türkiye’deki yükseköğretim kurumlarına yerleştirme işlemlerinde Mühendislik programlarına başarı sırası en düşük 240 bininci (240.000) sırada olan, Mimarlık programlarına ise başarı sırası en düşük 200 bininci (200.000) sırada olan adayların yerleştirme işlemlerine alınarak kontenjan dahilinde yerleştirilmesine ve kurumlar arası ve kurum içi yatay geçiş işlemlerinde belirtilen başarı sıralamasının uygulanmasına ayrıca 01.03.2017 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında belirlenen yurt dışından yurt içine yapılabilecek yatay geçişlerde de aynı şartların aranmasına karar verilmiştir.

 

NOT: Özel ve Vakıf Yükseköğretim Kurumları veya yabancı ülkelerdeki Yükseköğretim Kurumlarından geçiş yapan öğrenciler ve ikinci üniversite okuyan öğrenciler kesin kayda geldikleri sırada öğrenci numaralarına  Ziraat Bankası hesabına öğrenim ücretlerini (1.öğretim öğrencileri  95 TL - 2.öğretim öğretim öğrencileri 577.50 TL) yatıracaklardır.

 

 

Önemli Bilgilendirme:

Yatay geçiş başvuruları kabul edilen öğrencilerimizin ders intibakları,  kesin kayıt işlemi sonrası düzenleneceğinden dönem/yıl uzama durumları ortaya çıkabilmektedir.

yatay geçiş

Facebook Twitter Google Plus
Telefon Tablet Bilgisayar Bu website tüm cihazlarla uyumludur.