Önce Sağlık
T.C. KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ
Sağlık Yüksekokulu

2018-2019 Güz Dönemi Sonu İtibariyle Mezun Olacak Öğrencilerimizin Dikkatine

20/02/2019 11:14:09 - 20/02/2019 11:14:09 - 6589 Okunma

MEZUNİYET İŞLEMLERİ

  • Diploma işlemlerinin başlayabilmesi için 2 adet kimlik fotokopisi ve beyanname formu doldurularak ( mezuniyet ve diploma no boş bırakılacak)  Öğrenci İşlerine teslim edilmesi gerekmektedir.
     

GEÇİCİ MEZUNİYET BELGESİNİ TESLİM ALMAK İÇİN GEREKLİ BELGELER

  • Yüksekokulumuz öğrencileri https://obs.klu.edu.tr/oibs/kariyer/ bilgileri doldurduktan sonra alınacak olan özgeçmiş çıktısı alınacak ve bölüm başkanlığı tarafından onaylatılacaktır.
  • Yabancı uyruklu öğrenciler için ayrıca Türkiye Mezunları web sitesine  https://www.turkiyemezunlari.gov.tr  üye olup; gerekli işlemler yapıldıktan sonra çıktı alınacaktır.
  • İlişik kesme belgesi çıktı alınarak ilgili birimlere onaylatılacaktır.
  • Mezuniyet dilekçesiMezuniyet andı ve Ayrılış dilekçesi çıktı alınarak doldurulacaktır.
  • Öğrenci kimlik kartı ve 4 adet fotoğraf teslim edilecektir.
  • Yüksekokulumuz mezun öğrencileri Geçici Mezuniyet belgelerini almaya gelirken yukarıda belirtilen işlemleri tamamlayıp, tüm evrakları yanlarında eksiksiz bulundurmaları gerekmektedir.
  • Mezun Bilgi Sistemine ilk kez giriş yaparken sorun yaşayan öğrencilerimizin şifre almaları gerekmektedir. Şifre almak için, şifremi unuttum butonuna tıklanmalı, bilgiler  Öğrenci Bilgi Sisteminde nasıl kayıtlı ise o şekilde doldurulmalıdır. (Örneğin; Baba Adı: MAHMUT, Anne Adı: FATMA) Şifre, Öğrenci Bilgi Sisteminde kayıtlı olan e-mail adresinize gönderilecektir. Öğrenci Bilgi Sisteminde kayıtlı e-mail adresinizin güncel olması gerekmektedir aksi takdirde Mezun Bilgi Sistemine girişte sorun yaşanacaktır. Mezun Bilgi Sistemine girişte sorun yaşayan öğrencilerimizin 444 40 39 (1406-1409 dahili) nolu telefon ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.
MEZUN

Facebook Twitter Google Plus
Telefon Tablet Bilgisayar Bu website tüm cihazlarla uyumludur.